Spring Opener

9U Tournament Bracket

Saturday March 25, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:15 am
Parker #1
Delmarva Aces 9U Coastal
ESC
11
7
Pool
08:15 am
Parker #3
Delaware Wolfpack
Delmarva Aces (Heckscher)
19
4
Pool
08:15 am
Parker #4
Waterdogs (Thomas)
Eastern Shore Wolfepack
14
4
Pool
10:15 am
Parker #1
Muckdogs
ESC
17
4
Pool
10:15 am
Parker #3
Eastern Shore Wolfepack
First State Firebirds
6
18
Pool
10:15 am
Parker #4
Delaware Diamonds
Delaware Wolfpack
6
9
Pool
12:15 pm
Parker #1
Waterdogs (Thomas)
Mid -Atlantic Shockers (Des)
9
10
Pool
12:15 pm
Parker #3
Delmarva Aces 9U Coastal
Mid Atlantic Shockers (Gaylor)
0
15
Pool
12:15 pm
Parker #4
Delmarva Aces (Heckscher)
FORCE (Daniels)
1
16
Pool
02:30 pm
Parker #4
Reston Warriors
FORCE (Daniels)
5
7
Pool
02:30 pm
Parker #3
First State Firebirds
FORCE (Nelson)
10
13
Pool
02:30 pm
Parker #1
Delaware Diamonds
Muckdogs
9
1
Pool
04:45 pm
Parker #1
Reston Warriors
Mid Atlantic Shockers (Gaylor)
0
17
Pool
04:45 pm
Parker #3
Mid -Atlantic Shockers (Des)
FORCE (Nelson)
16
6
Pool

Sunday March 26, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:00 am
Parker #1
Delmarva Aces 9U Coastal
First State Firebirds
10
8
Eighth Finals
2
08:00 am
Parker #3
Eastern Shore Wolfepack
Mid -Atlantic Shockers (Des)
9
3
Eighth Finals
3
08:00 am
Parker #4
ESC
Delaware Diamonds
2
12
Eighth Finals
4
10:00 am
Parker #1
FORCE (Nelson)
Waterdogs (Thomas)
4
14
Eighth Finals
5
10:00 am
Parker #3
Delmarva Aces (Heckscher)
Delaware Wolfpack
1
13
Eighth Finals
6
10:00 am
Parker #4
Reston Warriors
Muckdogs
13
10
Eighth Finals
7
12:15 pm
Parker #1
Mid Atlantic Shockers (Gaylor)
Delmarva Aces 9U Coastal
12
1
Quarter Finals
8
12:15 pm
Parker #3
FORCE (Daniels)
Waterdogs (Thomas)
4
8
Quarter Finals
9
12:15 pm
Parker #4
Delaware Diamonds
Eastern Shore Wolfepack
9
2
Quarter Finals
10
02:15 pm
Parker #1
Reston Warriors
Delaware Wolfpack
2
17
Quarter Finals
11
02:15 pm
Parker #3
Delaware Diamonds
Mid Atlantic Shockers (Gaylor)
4
7
Semi-Finals
12
04:45 pm
Parker #4
Delaware Wolfpack
Waterdogs (Thomas)
10
4
Semi-Finals
13
07:00 pm
Parker #1
Delaware Wolfpack
Mid Atlantic Shockers (Gaylor)
4
10
Championship

10U Tournament Bracket

Saturday March 25, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:15 am
Fruitland #1
Mid-Atlantic Shockers (Harkins)
Delmarva Aces 10U East
4
3
Pool
08:15 am
Fruitland #7
FORCE (Shepherd)
Delmarva Aces 10U Coastal
3
5
Pool
10:15 am
Fruitland #1
Elkridge Hurricanes
Mid-Atlantic Shockers (Harkins)
12
13
Pool
10:15 am
Fruitland #7
Reston Warriors (Black)
Delmarva Aces 10U Coastal
16
2
Pool
12:15 pm
Fruitland #1
Elkridge Hurricanes
FORCE (Shepherd)
4
7
Pool
12:15 pm
Fruitland #7
Reston Warriors (Red)
Delmarva Aces 10U East
0
16
Pool
02:30 pm
Fruitland #7
Southern Maryland Sting
Reston Warriors (Black)
3
13
Pool
02:30 pm
Fruitland #1
No Curfew
FORCE (Layne)
17
2
Pool
04:45 pm
Fruitland #1
No Curfew
Southern Maryland Sting
4
22
Pool
04:45 pm
Fruitland #7
FORCE (Layne)
Reston Warriors (Red)
13
2
Pool

Sunday March 26, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:00 am
Fruitland #7
Elkridge Hurricanes
FORCE (Layne)
10
5
Play-In
2
08:00 am
Fruitland #1
Reston Warriors (Red)
Delmarva Aces 10U Coastal
6
13
Play-In
3
10:15 am
Fruitland #7
FORCE (Shepherd)
Southern Maryland Sting
8
5
Quarter Finals
4
10:15 am
Fruitland #1
Delmarva Aces 10U East
No Curfew
Quarter Finals
5
12:15 pm
Fruitland #7
Mid-Atlantic Shockers (Harkins)
Delmarva Aces 10U Coastal
Quarter Finals
6
12:15 pm
Fruitland #1
Reston Warriors (Black)
Elkridge Hurricanes
Quarter Finals
7
02:30 pm
Fruitland #7
Winner GM 5
Winner GM 4
3
8
Semi-Finals
8
02:30 pm
Fruitland #1
Winner GM 6
FORCE (Shepherd)
Semi-Finals
9
04:45 pm
Fruitland #1
Winner GM 8
PLACEHOLDER FOR SUNDAY
Championship

11U Tournament Bracket

Saturday March 25, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:30 am
Fruitland #6
ESC
FORCE (Atkinson)
1
13
Pool
10:30 am
Fruitland #6
PAL Astros
ESC
5
7
Pool
12:45 pm
Fruitland #6
First State Firebirds
FORCE (Atkinson)
3
6
Pool
03:00 pm
Fruitland #2
PAL Astros
FORCE (Hartman)
1
12
Pool
03:00 pm
Fruitland #6
First State Firebirds
Delmarva Aces
1
13
Pool
05:15 pm
Fruitland #2
Delmarva Aces
FORCE (Hartman)
0
16
Pool

Sunday March 26, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:00 am
Fruitland #6
First State Firebirds
Delmarva Aces
6
10
Play-In
2
10:00 am
Fruitland #6
PAL Astros
ESC
9
2
Play-In
3
12:15 pm
Fruitland #6
FORCE (Atkinson)
Delmarva Aces
9
8
Semi-Finals
4
02:15 pm
Fruitland #6
FORCE (Hartman)
PAL Astros
10
1
Semi-Finals
5
04:30 pm
Fruitland #6
FORCE (Hartman)
FORCE (Atkinson)
10
3
Championship

12U Tournament Bracket

Saturday March 25, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:15 am
Parker #2
Delmarva Diamonds
Delmarva Aces 12U Coastal
11
1
Pool
08:15 am
Fruitland #2
FORCE (Hooks)
Annapolis PAL Astros
10
7
Pool
10:45 am
Parker #2
Mavericks
Delmarva Diamonds
2
7
Pool
10:45 am
Fruitland #2
Every Swing Counts
FORCE (Hooks)
7
10
Pool
12:45 pm
Parker #2
Mavericks
Reston Warriors
7
12
Pool
12:45 pm
Fruitland #2
Delmarva Aces 12U Coastal
Annapolis PAL Astros
2
18
Pool
03:30 pm
Parker #2
Every Swing Counts
Reston Warriors
1
13
Pool

Sunday March 26, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:30 am
Parker #2
Mavericks
Annapolis PAL Astros
4
11
Quarter Finals
2
08:30 am
Fruitland #2
Every Swing Counts
FORCE (Hooks)
4
9
Quarter Finals
3
10:45 am
Fruitland #2
Delmarva Aces 12U Coastal
Reston Warriors
2
13
Quarter Finals
4
10:45 am
Parker #2
Delmarva Diamonds
Annapolis PAL Astros
3
5
Semi-Finals
5
01:00 pm
Fruitland #2
Reston Warriors
FORCE (Hooks)
4
5
Semi-Finals
6
03:15 pm
Fruitland #2
FORCE (Hooks)
Annapolis PAL Astros
5
15
Championship

13U Tournament Bracket

Saturday March 25, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:00 am
Fruitland #5
Delmarva Aces 13U Coastal
DE Wolfpack (Carney)
3
5
Pool
08:00 am
Fruitland #8
FORCE Elite (Sarbanes)
Delmarva Aces 13U West
3
2
Pool
10:15 am
Fruitland #5
MVP Terps North
FORCE Elite (Sarbanes)
6
6
Pool
10:15 am
Fruitland #8
Rawlings A's
Delmarva Aces 13U West
5
8
Pool
12:30 pm
Fruitland #5
Delmarva Aces 13U Coastal
FORCE (Atkinson)
8
11
Pool
12:30 pm
Fruitland #8
DE Wolfpack (Carney)
Baltimore Blue Crabs
1
3
Pool
02:30 pm
Fruitland #8
Rawlings A's
Eastern Shore Wolfepack
4
4
Pool
02:30 pm
Fruitland #5
MVP Terps North
FORCE (Atkinson)
10
2
Pool
04:45 pm
Fruitland #5
Baltimore Blue Crabs
Eastern Shore Wolfepack
9
5
Pool

Sunday March 26, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:00 am
Fruitland #5
Delmarva Aces 13U Coastal
Eastern Shore Wolfepack
4
12
Play-In
2
08:00 am
Fruitland #8
Delmarva Aces 13U West
DE Wolfpack (Carney)
8
5
Quarter Finals
3
10:00 am
Fruitland #5
Rawlings A's
MVP Terps North
5
7
Quarter Finals
4
10:00 am
Fruitland #8
FORCE (Atkinson)
FORCE Elite (Sarbanes)
2
12
Quarter Finals
5
12:15 pm
Fruitland #5
Baltimore Blue Crabs
Eastern Shore Wolfepack
Quarter Finals
6
12:15 pm
Fruitland #8
FORCE Elite (Sarbanes)
MVP Terps North
4
10
Semi-Finals
7
02:30 pm
Fruitland #5
Winner GM 5
Delmarva Aces 13U West
Semi-Finals
8
04:30 pm
Fruitland #5
Winner GM 7
MVP Terps North
Championship

14U Tournament Bracket

Saturday March 25, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:45 am
East Wico
FORCE (Patchett)
Delmarva Aces 14U West
18
3
Pool
11:15 am
East Wico
FORCE (Patchett)
Delaware Blue Hens
11
11
Pool
01:30 pm
East Wico
Delmarva Aces 14U West
Bigbies Black Sox
3
22
Pool
03:45 pm
East Wico
Bigbies Black Sox
Delaware Blue Hens
3
12
Pool

Sunday March 26, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
09:00 am
East Wico
Bigbies Black Sox
Delaware Blue Hens
3
2
Semi-Finals
2
11:15 am
East Wico
Delmarva Aces 14U West
FORCE (Patchett)
4
11
Semi-Finals
3
01:30 pm
East Wico
FORCE (Patchett)
Bigbies Black Sox
6
7
Championship

Field Locations

Fruitland Little League
200 Brown Street
Fruitland, MD 21826
Henry S. Parker Athletic Complex
711 Naylor Mill Road
Salisbury, MD 21801
East Wicomico Little League
31620 Winterplace Pkwy
Salisbury, MD 21804
Snow Hill Little League
6000 Public Landing Road
Snow Hill, MD 21863
Princess Anne
30409 Maple Street
Princess Anne, MD 21853
Pocomoke Little League
2001 Groton Rd
Pocomoke, MD 21851
Pony League
825 South Park Drive
Salisbury, MD 21804
WI-High
201 Long Ave
Salisbury, MD 21804
Redmen Field
103 Clyde Ave
Fruitland, MD 21826
West Salisbury Little League
1406 Pemberton Drive
Salisbury, MD 21801
Willards Little League
7391 East Adkins Ave
Willards, MD 21874
JCC Park
1021 Ellegood Street
Salisbury, MD 21801
Berlin Little League
South Main Street
Berlin, MD 21811

Our Facility

Our games are played on exceptionally maintained fields with a full concession stand to keep your players nourished.

Learn More

Hotel Accomodations

Need a place to stay? We can help with that! Click here for area hotel information.

Find Hotel Accomodations

Area Attractions

We are also conveniently located just 45 minutes away from the Ocean City beach and boardwalk which offers an abundance of amenities...

Find Out More