2nd Annual Fruitland/Wicomico Halloween Havoc

8U Tournament Bracket

Saturday October 28, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
10:00 am
Pocomoke #1
Mid Atlantic Shockers (Dail)
FORCE (Mumford)
13
5
Pool
12:15 pm
Pocomoke #1
Mid Atlantic Shockers (Dail)
Mid Atlantic Shockers (Hastings)
0
6
Pool
02:30 pm
Pocomoke #1
Mid Atlantic Shockers (Hastings)
FORCE (Mumford)
10
2
Pool

Sunday October 29, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
10:15 am
Pocomoke #1
FORCE (Mumford)
Mid Atlantic Shockers (Dail)
Semi-Finals
2
12:30 pm
Pocomoke #1
Winner GM 1
Mid Atlantic Shockers (Hastings)
Championship

10U Tournament Bracket

Saturday October 28, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:30 am
Fruitland #1
Mid Atlantic Shockers
FORCE (Cain)
15
0
Pool
08:30 am
Pocomoke #2
First State Hornets
FORCE (Webster)
14
2
Pool
10:45 am
Fruitland #1
FORCE (Daniels)
Replay Rangers
11
1
Pool
10:45 am
Pocomoke #2
First State Hornets
FORCE (Atkinson)
14
1
Pool
01:00 pm
Fruitland #1
Mid Atlantic Shockers
Replay Rangers
21
2
Pool
01:00 pm
Pocomoke #2
FORCE (Webster)
FORCE (Cain)
15
21
Pool
03:15 pm
Fruitland #1
FORCE (Atkinson)
First State Firebirds
9
4
Pool
05:15 pm
Fruitland #1
First State Firebirds
FORCE (Daniels)
0
10
Pool

Sunday October 29, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:30 am
Pocomoke #2
FORCE (Cain)
FORCE (Atkinson)
Quarter Finals
2
08:30 am
Fruitland #1
First State Firebirds
First State Hornets
Quarter Finals
3
10:45 am
Fruitland #1
Replay Rangers
Mid Atlantic Shockers
Quarter Finals
4
10:45 am
Pocomoke #2
FORCE (Webster)
FORCE (Daniels)
Quarter Finals
5
01:00 pm
Pocomoke#2
Winner GM 4
Winner GM 1
Semi-Finals
6
01:00 pm
Fruitland #1
Winner GM 3
Winner GM 2
Semi-Finals
7
05:45 pm
Fruitland #1
Winner GM 6
Winner GM 5
Championship

11U Tournament Bracket

Saturday October 28, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:30 am
Fruitland #2
FORCE (Shepard)
DE Wolfpack (Hortiz)
11
5
Pool
08:30 am
Pocomoke #4
Delmarva Aces Coastal
FORCE (Atkinson)
3
8
Pool
10:45 am
Fruitland #2
Mid-Atlantic Shockers (Smith)
DE Wolfpack (Hortiz)
3
5
Pool
10:45 am
Pocomoke #4
First State Firebirds
FORCE (Atkinson)
12
8
Pool
01:45 pm
Fruitland #2
FORCE (Shepard)
Replay Rangers
7
2
Pool
01:45 pm
Pocomoke #4
Delmarva Aces Coastal
First State Firebirds
8
6
Pool
03:30 pm
Fruitland #2
Mid-Atlantic Shockers (Smith)
Olney Pirates
0
25
Pool
05:30 pm
Fruitland #2
Replay Rangers
Olney Pirates
0
14
Pool

Sunday October 29, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:30 am
Pocomoke #4
FORCE (Atkinson)
DE Wolfpack (Hortiz)
Quarter Finals
2
08:30 am
Fruitland #2
First State Firebirds
Delmarva Aces Coastal
Quarter Finals
3
10:45 am
Fruitland #2
Replay Rangers
FORCE (Shepard)
Quarter Finals
4
10:45 am
Pocomoke #4
Mid-Atlantic Shockers (Smith)
Olney Pirates
Quarter Finals
5
01:00 pm
Fruitland #2
Winner GM 4
Winner GM 1
Semi-Finals
6
01:00 pm
Pocomoke #4
Winner GM 3
Winner GM 2
Semi-Finals
7
03:45 pm
Fruitland #2
Winner GM 6
Winner GM 5
Championship

12U Tournament Bracket

Saturday October 28, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:30 am
Parker #5
Dig In Baseball
LakeShore Bluesox
10
0
Pool
08:30 am
Pocomoke #6
FORCE (Riefler)
DE Blue Hens
7
7
Pool
10:30 am
Parker #5
LakeShore Bluesox
HCYP Raiders Black
0
3
Pool
10:30 am
Pocomoke #6
FORCE (Riefler)
First State Firebirds
8
7
Pool
12:45 pm
Parker #5
Dig In Baseball
Rockville Rockets
14
3
Pool
12:45 pm
Pocomoke#6
DE Blue Hens
Delmarva Aces East
4
4
Pool
03:00 pm
Parker #5
HCYP Raiders Black
Replay Rangers
16
7
Pool
03:00 pm
Pocomoke #6
Milton Outlaws
First State Firebirds
10
0
Pool
05:45 pm
Parker #5
Replay Rangers
Rockville Rockets
7
9
Pool
05:45 pm
Pocomoke #6
Milton Outlaws
Delmarva Aces East
4
0
Pool

Sunday October 29, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:00 am
Parker #5
First State Firebirds
LakeShore Bluesox
Play-In
2
08:00 am
Fruitland #7
Replay Rangers
Delmarva Aces East
Play-In
3
10:00 am
Parker #5
FORCE (Riefler)
Rockville Rockets
Quarter Finals
4
10:00 am
Fruitland #7
HCYP Raiders Black
DE Blue Hens
Quarter Finals
5
12:15 pm
Parker #5
Dig In Baseball
Winner GM 2
Quarter Finals
6
12:15 pm
Fruitland #7
Milton Outlaws
Winner GM 1
Quarter Finals
7
02:15 pm
Parker #5
Winner GM 5
Winner GM 4
Semi-Finals
8
02:15 pm
Fruitland #7
Winner GM 6
Winner GM 3
Semi-Finals
9
04:45 pm
Fruitland #7
Winner GM 8
Winner GM 7
Championship

13U Tournament Bracket

Saturday October 28, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:30 am
Fruitland #5
Replay Rangers 13u
Mid Atlantic Shockers (Mandley)
7
6
Pool
10:30 am
Fruitland #5
Mid Atlantic Shockers (Mandley)
Sandy Spring Falcons
1
2
Pool
01:00 pm
Fruitland #5
Replay Rangers 13u
ESC
8
2
Pool
03:15 pm
Fruitland #5
In The Dirt (Musser)
Sandy Spring Falcons
3
6
Pool
05:30 pm
Fruitland #5
In The Dirt (Musser)
ESC
2
3
Pool

Sunday October 29, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:30 am
Fruitland #5
In The Dirt (Musser)
Mid Atlantic Shockers (Mandley)
Play-In
2
10:30 am
Fruitland #5
ESC
Replay Rangers 13u
Semi-Finals
3
12:30 pm
Fruitland #5
Sandy Spring Falcons
Winner GM 1
Semi-Finals
4
02:45 pm
Fruitland #5
Winner GM 3
Winner GM 2
Championship

14U Tournament Bracket

Saturday October 28, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:00 am
Fruitland#8
DE Wolfpack 14U (Carney)
Replay Rangers
5
5
Pool
10:15 am
Fruitland#8
DE Wolfpack 14U (Carney)
Rising Sun Spartans
2
13
Pool
12:15 pm
Fruitland#8
FORCE (Burkhardt)
Replay Rangers
1
3
Pool
02:15 pm
Fruitland#8
Rising Sun Spartans
DE Wolfpack 14U (Stump)
10
0
Pool
04:15 pm
Fruitland#8
DE Wolfpack 14U (Stump)
FORCE (Burkhardt)
0
11
Pool

Sunday October 29, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:30 am
Pocomoke #5
DE Wolfpack 14U (Stump)
DE Wolfpack 14U (Carney)
Play-In
2
10:30 am
Pocomoke #5
FORCE (Burkhardt)
Replay Rangers
Semi-Finals
3
12:45 pm
Pocomoke #5
Rising Sun Spartans
Winner GM 1
Semi-Finals
4
02:45 pm
Pocomoke #5
Winner GM 3
Winner GM 2
Championship

Field Locations

Fruitland Little League
200 Brown Street
Fruitland, MD 21826
Henry S. Parker Athletic Complex
711 Naylor Mill Road
Salisbury, MD 21801
East Wicomico Little League
31620 Winterplace Pkwy
Salisbury, MD 21804
Snow Hill Little League
6000 Public Landing Road
Snow Hill, MD 21863
Princess Anne
30409 Maple Street
Princess Anne, MD 21853
Pocomoke Little League
2001 Groton Rd
Pocomoke, MD 21851
Pony League
825 South Park Drive
Salisbury, MD 21804
WI-High
201 Long Ave
Salisbury, MD 21804
Redmen Field
103 Clyde Ave
Fruitland, MD 21826
West Salisbury Little League
1406 Pemberton Drive
Salisbury, MD 21801
Willards Little League
7391 East Adkins Ave
Willards, MD 21874
JCC Park
1021 Ellegood Street
Salisbury, MD 21801
Berlin Little League
South Main Street
Berlin, MD 21811

Our Facility

Our games are played on exceptionally maintained fields with a full concession stand to keep your players nourished.

Learn More

Hotel Accomodations

Need a place to stay? We can help with that! Click here for area hotel information.

Find Hotel Accomodations

Area Attractions

We are also conveniently located just 45 minutes away from the Ocean City beach and boardwalk which offers an abundance of amenities...

Find Out More