Firecracker

9U Tournament Bracket

Saturday July 8, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:00 am
Fruitland #3
Bigbies Black Sox (Black)
Delmarva Aces 9U East
8
10
Pool
10:15 am
Fruitland #3
Delmarva Aces 9U East
First State Firebirds
15
0
Pool
12:15 pm
Fruitland #3
Bigbies Black Sox (Black)
Backyard University
14
4
Pool
02:30 pm
Fruitland #3
Bigbies Black Sox (Green)
First State Firebirds
3
6
Pool
04:45 pm
Fruitland #3
Bigbies Black Sox (Green)
Backyard University
4
16
Pool

Sunday July 9, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:00 am
Fruitland #3
Bigbies Black Sox (Green)
First State Firebirds
8
9
Play-In
2
10:00 am
Fruitland #3
Backyard University
Bigbies Black Sox (Black)
8
9
Semi-Finals
3
12:15 pm
Fruitland #3
Delmarva Aces 9U East
First State Firebirds
14
1
Semi-Finals
4
02:45 pm
Fruitland #3
Delmarva Aces 9U East
Bigbies Black Sox (Black)
10
5
Championship

10U Tournament Bracket

Saturday July 8, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:15 am
Parker #3
Bigbies Black Sox (Black)
Delaware Roadrunners
11
0
Pool
10:15 am
Parker #3
Bigbies Black Sox (Black)
Delaware Cyclones
2
2
Pool
12:15 pm
Parker #3
FORCE (Layne)
Delaware Roadrunners
5
12
Pool
02:15 pm
Parker #3
Chesapeake Orioles
Delaware Cyclones
0
3
Pool
04:15 pm
Parker #3
FORCE (Layne)
Manassas Cavalry Blue
2
17
Pool
06:30 pm
Parker #3
Chesapeake Orioles
Manassas Cavalry Blue
0
18
Pool

Sunday July 9, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:00 am
Parker #3
FORCE (Layne)
Delaware Cyclones
4
19
Play-In
2
10:00 am
Parker #3
Chesapeake Orioles
Delaware Roadrunners
10
1
Play-In
3
12:15 pm
Parker #3
Bigbies Black Sox (Black)
Delaware Cyclones
3
9
Semi-Finals
4
02:15 pm
Parker #3
Manassas Cavalry Blue
Chesapeake Orioles
2
1
Semi-Finals
5
04:30 pm
Parker #3
Manassas Cavalry Blue
Delaware Cyclones
3
2
Championship

11U Tournament Bracket

Saturday July 8, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:15 am
Fruitland #7
Arlington Arsenal (Blue)
FORCE (Atkinson)
14
4
Pool
10:15 am
Fruitland #6
Delmarva Aces 11U Coastal
Arlington Arsenal (Blue)
1
11
Pool
10:15 am
Fruitland #7
First State Hornets
Kent Island Bucs
4
14
Pool
12:30 pm
Fruitland #6
First State Firebirds
FORCE (Atkinson)
4
11
Pool
12:30 pm
Fruitland #7
Calvert Tide Blue
First State Hornets
10
17
Pool
02:45 pm
Fruitland #6
First State Firebirds
Delmarva Aces 11U Coastal
9
4
Pool
02:45 pm
Fruitland #7
Calvert Tide Blue
Kent Island Bucs
1
6
Pool

Sunday July 9, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:15 am
Fruitland #7
First State Hornets
FORCE (Atkinson)
2
9
Quarter Finals
2
08:15 am
Fruitland #6
Delmarva Aces 11U Coastal
First State Firebirds
16
2
Quarter Finals
3
10:30 am
Fruitland #6
Calvert Tide Blue
Kent Island Bucs
8
11
Quarter Finals
4
10:30 am
Fruitland #7
Arlington Arsenal (Blue)
FORCE (Atkinson)
12
6
Semi-Finals
5
12:45 pm
Fruitland #7
Kent Island Bucs
Delmarva Aces 11U Coastal
11
3
Semi-Finals
6
02:45 pm
Fruitland #7
Kent Island Bucs
Arlington Arsenal (Blue)
4
10
Championship

12U Tournament Bracket

Saturday July 8, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
10:45 am
Parker #1
DE Mud Hens
Raptors
8
1
Pool
01:00 pm
Parker #1
SOMD Bulldogs White
Raptors
7
5
Pool
01:00 pm
Parker #2
Rawlings Prospects
Arlington 12U Select
15
0
Pool
03:15 pm
Parker #1
Arlington 12U Select
DE Mud Hens
3
7
Pool
03:15 pm
Parker #2
SOMD Bulldogs White
Rawlings Prospects
4
9
Pool

Sunday July 9, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:30 am
Parker #1
Arlington 12U Select
Raptors
3
9
Play-In
2
10:45 am
Parker #1
SOMD Bulldogs White
DE Mud Hens
7
9
Semi-Finals
3
01:00 pm
Parker #1
Rawlings Prospects
Raptors
12
6
Semi-Finals
4
03:30 pm
Parker #1
Rawlings Prospects
DE Mud Hens
9
4
Championship

13U Tournament Bracket

Saturday July 8, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:00 am
Fruitland #5
Delmarva Aces Coastal
SW York Outlaws
0
10
Pool
08:00 am
East Wicomico
FORCE (Atkinson)
Waterdogs
8
7
Pool
10:20 am
East Wicomico
Delaware Wolfpack
Arlington Baseball
6
0
Pool
10:20 am
Fruitland #5
FORCE (Atkinson)
SW York Outlaws
4
0
Pool
12:30 pm
Fruitland #5
Brocar Bombers
Chesapeake Orioles
16
0
Pool
12:30 pm
East Wicomico
Waterdogs
Delmarva Aces Coastal
8
5
Pool
02:30 pm
Fruitland #5
Rawlings Prospects As
Chesapeake Orioles
17
3
Pool
02:30 pm
East Wicomico
Arlington Baseball
Diamond Pros
13
6
Pool
04:30 pm
Fruitland #5
Brocar Bombers
Delmarva Aces West
13
3
Pool
04:30 pm
East Wicomico
Delaware Wolfpack
Diamond Pros
7
5
Pool
06:30 pm
Fruitland #5
Rawlings Prospects As
Delmarva Aces West
3
1
Pool

Sunday July 9, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:30 am
Fruitland #5
Delmarva Aces Coastal
Delmarva Aces West
4
7
Eighth Finals
2
08:30 am
East Wicomico
Diamond Pros
Waterdogs
4
0
Eighth Finals
3
10:30 am
Fruitland #5
Chesapeake Orioles
Arlington Baseball
Eighth Finals
4
10:30 am
East Wicomico
FORCE (Atkinson)
SW York Outlaws
6
5
Quarter Finals
5
12:45 pm
Fruitland #5
Delaware Wolfpack
Winner GM 3
8
4
Quarter Finals
6
12:45 pm
East Wicomico
Rawlings Prospects As
Diamond Pros
13
1
Quarter Finals
7
03:00 pm
Fruitland #5
Brocar Bombers
Delmarva Aces West
13
5
Quarter Finals
8
03:00 pm
East Wicomico
Rawlings Prospects As
Delaware Wolfpack
8
4
Semi-Finals
9
05:00 pm
Fruitland #5
Brocar Bombers
FORCE (Atkinson)
7
5
Semi-Finals
10
07:00 pm
Fruitland #5
Rawlings Prospects As
Brocar Bombers
Championship

14U Tournament Bracket

Saturday July 8, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:00 am
Pokomoke LL
Bagel Bombers Newcomb
Frederick Sluggers
4
5
Pool
10:00 am
Pokomoke LL
Frederick Sluggers
Mid Atlantic Shockers (Vickers)
5
3
Pool
12:15 pm
Pocomoke LL
Bagel Bombers Newcomb
Bowie Elite
10
1
Pool
02:15 pm
Pocomoke LL
Delmarva Aces 14U Coastal
Mid Atlantic Shockers (Vickers)
7
8
Pool
04:15 pm
Pocomoke LL
SOMD Bulldogs
Bowie Elite
5
17
Pool
06:15 pm
Pocomoke LL
SOMD Bulldogs
Delmarva Aces 14U Coastal
1
2
Pool

Sunday July 9, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:00 am
Pokomoke LL
SOMD Bulldogs
Delmarva Aces 14U Coastal
4
5
Play-In
2
10:00 am
Pokomoke LL
Bowie Elite
Mid Atlantic Shockers (Vickers)
7
8
Play-In
3
12:15 pm
Pokomoke LL
Bagel Bombers Newcomb
Delmarva Aces 14U Coastal
10
1
Semi-Finals
4
02:15 pm
Pokomoke LL
Frederick Sluggers
Mid Atlantic Shockers (Vickers)
4
6
Semi-Finals
5
05:00 pm
Pokomoke LL
Mid Atlantic Shockers (Vickers)
Bagel Bombers Newcomb
Championship

16U Tournament Bracket

Saturday July 8, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:30 am
berlin
FORCE (Fowler)
BSP Blacksox
6
23
Pool
10:45 am
Princess Anne
Southern Maryland Bulldogs (16U)
Severna Park Spartans
0
17
Pool
10:45 am
Berlin
FORCE (Malta)
BSP Blacksox
2
12
Pool
01:00 pm
Princess Anne
FORCE (Fowler)
Delaware Wolfpack
6
5
Pool
01:00 pm
Berlin
FORCE (Malta)
Royals Baseball
0
10
Pool
03:15 pm
Berlin
Southern Maryland Senators
Southern Maryland Bulldogs (16U)
9
2
Pool
03:15 pm
Princess Anne
Delaware Wolfpack
Severna Park Spartans
1
8
Pool
05:15 pm
Berlin
Southern Maryland Senators
Royals Baseball
2
14
Pool

Sunday July 9, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:30 am
Berlin
FORCE (Fowler)
Southern Maryland Senators
3
8
Quarter Finals
2
08:30 am
Snow Hill
Delaware Wolfpack
BSP Blacksox
8
6
Quarter Finals
3
10:45 am
Berlin
FORCE (Malta)
Royals Baseball
2
3
Quarter Finals
4
10:45 am
Snow Hill
Southern Maryland Bulldogs (16U)
Severna Park Spartans
4
9
Quarter Finals
5
01:00 pm
Snow Hill
Severna Park Spartans
Southern Maryland Senators
7
5
Semi-Finals
6
03:00 pm
Snow Hill
Royals Baseball
Delaware Wolfpack
2
4
Semi-Finals
7
05:15 pm
Snow Hill
Delaware Wolfpack
Severna Park Spartans
Championship

18U Tournament Bracket

Saturday July 8, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:30 am
Parker #5
North Glen Blacksox
Mizuno Aces Upperclass
6
4
Pool
10:45 am
Fruitland #8
Southern MD Elite
South River
6
1
Pool
10:45 am
Parker #5
North Glen Blacksox
FORCE Elite
7
6
Pool
12:45 pm
Fruitland #8
Montgomery Marlins
Mizuno Aces 2017
1
7
Pool
12:45 pm
Parker #5
Mizuno Aces Upperclass
FORCE Elite
9
0
Pool
03:00 pm
Fruitland #8
Southern Maryland Bulldogs
South River
10
11
Pool
03:00 pm
Parker #5
East Coast Royals
Southern MD Elite
4
1
Pool
05:15 pm
Fruitland #8
Southern Maryland Bulldogs
Mizuno Aces 2017
1
8
Pool
05:15 pm
Parker #5
East Coast Royals
Montgomery Marlins
7
8
Pool

Sunday July 9, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:00 am
Fruitland #8
Southern Maryland Bulldogs
FORCE Elite
6
5
Play-In
2
08:00 am
Parker #5
East Coast Royals
Mizuno Aces Upperclass
6
4
Quarter Finals
3
10:15 am
Fruitland #8
South River
North Glen Blacksox
4
6
Quarter Finals
4
10:15 am
Parker #5
Montgomery Marlins
Southern MD Elite
0
8
Quarter Finals
5
12:15 pm
Fruitland #8
Mizuno Aces 2017
Southern Maryland Bulldogs
9
4
Quarter Finals
6
12:15 pm
Parker #5
Southern MD Elite
North Glen Blacksox
7
3
Semi-Finals
7
02:30 pm
Parker #5
Mizuno Aces 2017
East Coast Royals
4
2
Semi-Finals
8
04:30 pm
Parker #5
Mizuno Aces 2017
Southern MD Elite
5
1
Championship

8U PM Tournament Bracket

Saturday July 8, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
09:00 am
Fruitland #4
FORCE
Bombers (Mears)
4
5
Pool
11:15 am
Fruitland #4
Bombers (Mears)
Ridgely Raptors
20
13
Pool
01:30 pm
Fruitland #4
FORCE
First State Strykers
6
8
Pool
03:45 pm
Fruitland #4
First State Strykers
Ridgely Raptors
19
11
Pool

Sunday July 9, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:30 am
Fruitland #4
FORCE
Bombers (Mears)
15
9
Semi-Finals
2
10:45 am
Fruitland #4
Ridgely Raptors
First State Strykers
2
12
Semi-Finals
3
01:00 pm
Fruitland #4
First State Strykers
FORCE
12
17
Championship

Field Locations

Fruitland Little League
200 Brown Street
Fruitland, MD 21826
Henry S. Parker Athletic Complex
711 Naylor Mill Road
Salisbury, MD 21801
East Wicomico Little League
31620 Winterplace Pkwy
Salisbury, MD 21804
Snow Hill Little League
6000 Public Landing Road
Snow Hill, MD 21863
Princess Anne
30409 Maple Street
Princess Anne, MD 21853
Pocomoke Little League
2001 Groton Rd
Pocomoke, MD 21851
Pony League
825 South Park Drive
Salisbury, MD 21804
WI-High
201 Long Ave
Salisbury, MD 21804
Redmen Field
103 Clyde Ave
Fruitland, MD 21826
West Salisbury Little League
1406 Pemberton Drive
Salisbury, MD 21801
Willards Little League
7391 East Adkins Ave
Willards, MD 21874
JCC Park
1021 Ellegood Street
Salisbury, MD 21801
Berlin Little League
South Main Street
Berlin, MD 21811

Our Facility

Our games are played on exceptionally maintained fields with a full concession stand to keep your players nourished.

Learn More

Hotel Accomodations

Need a place to stay? We can help with that! Click here for area hotel information.

Find Hotel Accomodations

Area Attractions

We are also conveniently located just 45 minutes away from the Ocean City beach and boardwalk which offers an abundance of amenities...

Find Out More