April Showdown

8U Tournament Bracket

Saturday April 22, 2017

Time Limit: 1hr 30 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:30 am
Fruitland #4
FORCE (Cain)
Delmarva Aces (Mumford)
13
3
Pool
10:45 am
Fruitland #4
FORCE (Cain)
Delmarva Aces (8U Heckscher)
8
6
Pool
01:00 pm
Fruitland #4
SC Bulldogs
Delmarva Aces (Mumford)
13
2
Pool
03:15 pm
Fruitland #4
SC Bulldogs
Delmarva Aces (8U Heckscher)
6
11
Pool

Sunday April 23, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
09:00 am
Fruitland #4
Delmarva Aces (8U Heckscher)
SC Bulldogs
7
4
Semi-Finals
2
11:15 am
Fruitland #4
Delmarva Aces (Mumford)
FORCE (Cain)
6
10
Semi-Finals
3
01:30 pm
Fruitland #4
FORCE (Cain)
Delmarva Aces (8U Heckscher)
6
3
Championship

9U Tournament Bracket

Saturday April 22, 2017

Time Limit: 1hr 30 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:15 am
Snow Hill #3
Delmarva Aces 9U East
Eastern Shore Wolfpack
22
0
Pool
10:15 am
Snow Hill #6
Delmarva Aces 9U East
Bagel Bombers (Cummings)
12
0
Pool
10:15 am
Snow Hill #3
Delmarva Aces (9U Coastal)
SC Bulldogs
2
7
Pool
12:30 pm
Snow Hill #6
Mid Atlantic Shockers
Eastern Shore Wolfpack
15
0
Pool
12:30 pm
Snow Hill #3
Waterdogs (Thomas)
Bagel Bombers (Cummings)
11
8
Pool
02:45 pm
Snow Hill #6
Delmarva Aces (9U Coastal)
FORCE (Daniels)
16
5
Pool
02:45 pm
Snow Hill #3
Mid Atlantic Shockers
SC Bulldogs
10
8
Pool
05:00 pm
Snow Hill #6
FORCE (Daniels)
Waterdogs (Thomas)
1
17
Pool

Sunday April 23, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:30 am
Snow Hill #3
SC Bulldogs
Delmarva Aces (9U Coastal)
4
8
Quarter Finals
2
08:30 am
Snow Hill #6
Bagel Bombers (Cummings)
Waterdogs (Thomas)
10
8
Quarter Finals
3
10:30 am
Snow Hill #3
FORCE (Daniels)
Mid Atlantic Shockers
7
6
Quarter Finals
4
10:30 am
Snow Hill #6
Eastern Shore Wolfpack
Delmarva Aces 9U East
4
15
Quarter Finals
5
01:00 pm
Snow Hill #3
Delmarva Aces 9U East
Delmarva Aces (9U Coastal)
14
3
Semi-Finals
6
01:00 pm
Snow Hill #6
FORCE (Daniels)
Bagel Bombers (Cummings)
8
6
Semi-Finals
7
03:30 pm
Snow Hill #3
FORCE (Daniels)
Delmarva Aces 9U East
4
14
Championship

10U Tournament Bracket

Saturday April 22, 2017

Time Limit: 1hr 30 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:30 am
Fruitland #1
FORCE (Shepherd)
Tri-State Arsenal (Elite)
18
2
Pool
10:30 am
Fruitland #1
FORCE (Shepherd)
Delaware Cyclones
8
9
Pool
12:45 pm
Fruitland #1
Tri-State Arsenal (Elite)
FORCE (Layne)
14
6
Pool
03:00 pm
Fruitland #1
Mid-Atlantic Shockers (Harkins)
Delaware Cyclones
8
7
Pool
05:15 pm
Fruitland #1
Mid-Atlantic Shockers (Harkins)
FORCE (Layne)
11
1
Pool

Sunday April 23, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:30 am
Fruitland #1
FORCE (Layne)
Tri-State Arsenal (Elite)
4
7
Play-In
2
10:30 am
Fruitland #1
Delaware Cyclones
FORCE (Shepherd)
3
2
Semi-Finals
3
12:45 pm
Fruitland #1
Mid-Atlantic Shockers (Harkins)
Tri-State Arsenal (Elite)
8
7
Semi-Finals
4
03:00 pm
Fruitland #1
Mid-Atlantic Shockers (Harkins)
Delaware Cyclones
7
5
Championship

11U Tournament Bracket

Saturday April 22, 2017

Time Limit: 1hr 30 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:15 am
Fruitland #2
Delmarva Aces 11U Coastal
SC Bulldogs
0
13
Pool
10:15 am
Fruitland #2
SC Bulldogs
Eastern Shore Wolfpack
5
1
Pool
12:30 pm
Fruitland #2
Tri-State Arsenal
Delmarva Aces 11U Coastal
14
2
Pool
02:30 pm
Fruitland #2
FORCE (Atkinson)
Eastern Shore Wolfpack
5
14
Pool
04:45 pm
Fruitland #2
Delaware Vipers
Tri-State Arsenal
1
4
Pool
06:45 pm
Fruitland #2
FORCE (Atkinson)
Delaware Vipers
6
6
Pool

Sunday April 23, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:00 am
Fruitland #2
Delmarva Aces 11U Coastal
Eastern Shore Wolfpack
4
10
Play-In
2
10:15 am
Fruitland #2
FORCE (Atkinson)
Delaware Vipers
7
8
Play-In
3
12:15 pm
Fruitland #2
Tri-State Arsenal
Eastern Shore Wolfpack
4
7
Semi-Finals
4
02:30 pm
Fruitland #2
SC Bulldogs
Delaware Vipers
6
8
Semi-Finals
5
04:45 pm
Fruitland #2
Delaware Vipers
Eastern Shore Wolfpack
Championship

12U Tournament Bracket

Saturday April 22, 2017

Time Limit: 1hr 30 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:30 am
Fruitland #6
Bagel Bombers Harmon
Delmarva Aces 12U Coastal
6
5
Pool
08:30 am
Fruitland #7
Waterdogs (Massey)
Eastern Shore Wolfpack
6
10
Pool
10:45 am
Fruitland #6
Waterdogs (Massey)
Delmarva Aces 12U Coastal
7
16
Pool
10:45 am
Fruitland #7
Bagel Bombers Harmon
Bigbies Black Sox Green
8
5
Pool
01:00 pm
Fruitland #6
Bigbies Black Sox Green
FORCE (Hooks)
0
3
Pool
01:00 pm
Fruitland #7
Eastern Shore Wolfpack
SOMD Bulldogs
12
3
Pool
03:00 pm
Fruitland #7
SOMD Bulldogs
FORCE (Hooks)
6
7
Pool

Sunday April 23, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:30 am
Fruitland #7
Bigbies Black Sox Green
Delmarva Aces 12U Coastal
5
9
Quarter Finals
2
08:30 am
Fruitland #6
SOMD Bulldogs
Bagel Bombers Harmon
4
7
Quarter Finals
3
10:45 am
Fruitland #6
Waterdogs (Massey)
Eastern Shore Wolfpack
6
10
Quarter Finals
4
10:45 am
Fruitland #7
FORCE (Hooks)
Delmarva Aces 12U Coastal
5
8
Semi-Finals
5
01:00 pm
Fruitland #7
Eastern Shore Wolfpack
Bagel Bombers Harmon
4
6
Semi-Finals
6
03:15 pm
Fruitland #7
Bagel Bombers Harmon
Delmarva Aces 12U Coastal
8
7
Championship

13U Tournament Bracket

Saturday April 22, 2017

Time Limit: 1hr 30 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:15 am
Pony League
Delmarva Aces 13U West
FORCE Elite (Sarbanes)
1
2
Pool
10:30 am
Fruitland #5
FORCE (Atkinson)
SJ Blue Jays
0
8
Pool
10:30 am
Pony League
Delmarva Aces 13U West
Eastern Shore Wolfepack
6
8
Pool
12:30 pm
Pony League
FORCE Elite (Sarbanes)
Delmarva Aces 13U Coastal
3
2
Pool
12:30 pm
Fruitland #5
FORCE (Atkinson)
Waterdogs (Massey)
16
3
Pool
02:45 pm
Pony League
Eastern Shore Wolfepack
Diamondbacks
17
3
Pool
02:45 pm
Fruitland #5
SJ Blue Jays
Delmarva Aces 13U Coastal
22
0
Pool
04:45 pm
Pony League
Diamondbacks
Waterdogs (Massey)
4
4
Pool

Sunday April 23, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:00 am
Fruitland #5
Waterdogs (Massey)
FORCE (Atkinson)
8
2
Quarter Finals
2
08:00 am
Pony League
Diamondbacks
Eastern Shore Wolfepack
8
6
Quarter Finals
3
10:15 am
Fruitland #5
Delmarva Aces 13U West
FORCE Elite (Sarbanes)
1
5
Quarter Finals
4
10:15 am
Pony League
Delmarva Aces 13U Coastal
SJ Blue Jays
4
9
Quarter Finals
5
12:30 pm
Pony League
SJ Blue Jays
Waterdogs (Massey)
9
3
Semi-Finals
6
12:30 pm
Fruitland #5
FORCE Elite (Sarbanes)
Diamondbacks
6
1
Semi-Finals
7
03:00 pm
Fruitland #5
FORCE Elite (Sarbanes)
SJ Blue Jays
9
0
Championship

14U Tournament Bracket

Saturday April 22, 2017

Time Limit: 1hr 30 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:30 am
Fruitland #8
Delmarva Aces 14U Coastal
Martellas Pharmacy
21
6
Pool
10:45 am
Fruitland #8
Martellas Pharmacy
FORCE (Patchett)
0
11
Pool
01:00 pm
Fruitland #8
Delmarva Aces 14U Coastal
Diamond Pros
5
14
Pool
03:15 pm
Fruitland #8
MD Mudhens
FORCE (Patchett)
3
11
Pool
05:30 pm
Fruitland #8
Diamond Pros
MD Mudhens
15
4
Pool

Sunday April 23, 2017

Time Limit: 1hr 50 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
08:30 am
Fruitland #8
Martellas Pharmacy
MD Mudhens
3
11
Play-In
2
10:30 am
Fruitland #8
Delmarva Aces 14U Coastal
Diamond Pros
11
4
Semi-Finals
3
12:45 pm
Fruitland #8
FORCE (Patchett)
MD Mudhens
9
5
Semi-Finals
4
03:15 pm
Fruitland #8
FORCE (Patchett)
Delmarva Aces 14U Coastal
3
6
Championship

Field Locations

Fruitland Little League
200 Brown Street
Fruitland, MD 21826
Henry S. Parker Athletic Complex
711 Naylor Mill Road
Salisbury, MD 21801
East Wicomico Little League
31620 Winterplace Pkwy
Salisbury, MD 21804
Snow Hill Little League
6000 Public Landing Road
Snow Hill, MD 21863
Princess Anne
30409 Maple Street
Princess Anne, MD 21853
Pocomoke Little League
2001 Groton Rd
Pocomoke, MD 21851
Pony League
825 South Park Drive
Salisbury, MD 21804
WI-High
201 Long Ave
Salisbury, MD 21804
Redmen Field
103 Clyde Ave
Fruitland, MD 21826
West Salisbury Little League
1406 Pemberton Drive
Salisbury, MD 21801
Willards Little League
7391 East Adkins Ave
Willards, MD 21874
JCC Park
1021 Ellegood Street
Salisbury, MD 21801
Berlin Little League
South Main Street
Berlin, MD 21811

Our Facility

Our games are played on exceptionally maintained fields with a full concession stand to keep your players nourished.

Learn More

Hotel Accomodations

Need a place to stay? We can help with that! Click here for area hotel information.

Find Hotel Accomodations

Area Attractions

We are also conveniently located just 45 minutes away from the Ocean City beach and boardwalk which offers an abundance of amenities...

Find Out More